Home » Aktuality » Informace ke Cvičení v terénu z geologie a biologie (AKCVG) 27. 4. 2018

Informace ke Cvičení v terénu z geologie a biologie (AKCVG) 27. 4. 2018

Pokyny ke Cvičení v terénu z geologie a biologie (AKCVG) – 27. 4. 2018 (pátek)

Sraz: V 8,00 hodin u vchodu do budovy Přírodovědecké fakulty UP (tř. 17. listopadu 12).

Cvičení bude probíhat v době od 8,00 do 14,45 hod. v geoparku Přírodovědecké fakulty UP v Olomouci, v Bezručových sadech a v Pevnosti poznání.

Program:

1. Geopark Přírodovědecké fakulty UP – prohlídka s výkladem.
    2. Skalní defilé v Bezručových sadech (sedimenty spodního karbonu) – terénní geologická dokumentace. Zoologická pozorování.
    3. Pevnost poznání – návštěva expozice Živá voda (vstupné 25 Kč/ osoba).

Na cvičení je nutno mít vhodné terénní oblečení a obuv. Je třeba počítat i s proměnlivým počasím, takže nezapomeňte ani na pláštěnku/ deštník, pokrývku hlavy a brýle proti slunci. Každý účastník exkurze bude mít vlastní terénní deník a psací potřeby.

Kurz bude zakončen zápočtem, pro jehož udělení je nutná účast na celém cvičení a předložení zápisků v terénním deníku.

Olomouc 11. 4. 2018                                                                     Doc. Ing. Šárka Hladilová, CSc.

Mgr. Kateřina Sklenářová, Ph.D.