Home » Aktuality » PROGRAM EXKURZE K UDRŽITELNÉMU ROZVOJI: KPŘ/EXKUR, EXKUQ, MXKUQ

PROGRAM EXKURZE K UDRŽITELNÉMU ROZVOJI: KPŘ/EXKUR, EXKUQ, MXKUQ

Pátek 28. 2. 2020

Hornické muzeum Landek Park v Ostravě, Dolní oblast Vítkovice

Program:

10:30                           Sraz na recepci Hornického muzea, Landek Park v Ostravě

11:00-13:00                Hornické muzeum Landek Park v Ostravě, Velký okruh

(důlní expozice s fáráním do dolu v původní těžní kleci, expozice báňského záchranářství)

Cena vstupného (osoba/student): 110,-

Kontakt: Pod Landekem 64, 725 29 Ostrava – Petřkovice; e: landekpark@dolnivitkovice.cz; +420 602 532 414 (recepce)

Přesun do Dolních Vítkovic (MHD)

14:00-15:45                Dolní oblast Vítkovice, B okruh Vysokopecní (bez Bolt Tower)

(prohlídka zaměřená na výrobu surového železa a historii Dolních Vítkovic)

Cena vstupného (osoba/student): 120,-

(prosím připravit přesnou finanční částku na zaplacení vstupenky)

Kontakt: Dolní oblast VÍTKOVICE, z. s., Vítkovice 3004, Vítkovice, 703 00 Ostrava; e: nkp@dolnivitkovice.cz; +420 595 952 281, +420 724 955 121(průvodcovský servis – pí. Hana Plachá)

Poznámka:

Doprava do Ostravy a zpět je individuální, po vlastní ose. Vzhledem k přesunu MHD (hl. n. – Landek, Landek – Dolní Vítkovice, Dolní Vítkovice – hl. n.) si prosím po příjezdu do Ostravy nezapomeňte zajistit jízdné MHD (Ostrava nově nevede papírové jízdenky)!

Předpokládané doby prohlídek jsou vždy na daném místě cca 2 hod (viz výše orientační program), poté bude exkurze ukončena.

Příklady možného dopravního spojení:

Tam: Olomouc hl. n. 8:02 – Ostrava hl. n. 8:05 (REGIOJET); v Ostravě z hl. n. kteroukoli tramvají na zastávku „Křižíkova“ – zde přestup na bus MHD č. 34, 52, 56, 67 – zastávka „Hornické muzeum“, poté cca 10 min pěšky dle ukazatelů.

Zpět: Ostrava hl. n. 16:14 (Ex 140 Ostravan), Ostrava hl. n. 17:15 (SC 500 Pendolino)

S sebou:

Pohodlné a teplé terénní oblečení a obuv odpovídající ročnímu období a náročnému terénu. Počítejte s pohybem v podzemí, na roštech, případně s prašným nebo kluzkým povrchem.

Nezapomeňte na dostatečnou zásobu tekutin (nealkoholických), svačinu, zápisník.

Dále nezapomeňte doklady na slevu jízdného, studentský průkaz a zakoupit jízdné MHD!

Pátek 6. 3. 2020

Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.

Program*:

9:00                            Sraz před hlavním vchodem do Sluňákova

9:15-9:45                    Sluňákov, komentovaná prohlídka

(vznik ekocentra, výstavba moderní nízkoenergenické budovy, hlavní poslání a činnost ekocentra, aktivity pro školy i veřejnost)

10:00-12:30                Sluňákov, účast na denním ekologickém výukovém programu pro školy “Tričko” (8. – 9. roč. ZŠ)

(metodický rozbor programu, diskuse s lektory)

Cena vstupného (osoba/student): 120,-

Co se o tričku dozvíme ze štítku a co naopak zůstává skryto? Odkud se vzala bavlna na jeho výrobu? Kdo a za jakých podmínek tričko ušil, kolik dostal zaplaceno? Budeme se zabývat environmentálními a sociálními důsledky výroby oblečení, které nosíme. Zaměříme se na to, co my jako spotřebitelé můžeme udělat pro snížení negativních dopadů, a představíme si konkrétní možnosti, které můžeme zvažovat.

(https://slunakov.cz/wp-content/uploads/2019/11/Nabídka-denních-EVP-2019-2020.pdf)

Kontakt:

Libor Sukup; lektor, objednávky denních programů; libor.sukup@slunakov.cz; 585 154 839

Předpokládané ukončení cca ve 13 hod.

*Uvedené časy jsou pouze orientační.

Poznámka:

Doprava do Sluňákova a zpět je individuální, po vlastní ose.

Příklady možného dopravního spojení:

Z Olomouce autobusem MHD č. 18 a 20 ze zastávek Tržnice a Náměstí Hrdinů. V Horce zastávka Horka (BUS20) nebo Horka, škola (BUS18). Sluňákov najdete na konci Horky směrem na Skrbeň vpravo. V případě, že není příliš mokro, můžete od zastávky Horka, škola použít polní cestu vpravo za domy.

Tam – bus č. 20: Olomouc Tržnice 8:39 – Horka 8:55.

Zpět – bus č. 20: Horka 13:10 – Olomouc Tržnice 13:29.

S sebou:

Pohodlné oblečení a obuv odpovídající ročnímu období – z větší části se budeme pohybovat v budově ekocentra, ale počítejte i s možností prohlídky exteriéru. Nezapomeňte na dostatečnou zásobu tekutin (nealkoholických), svačinu, zápisník.

Upozornění:

K získání zápočtu je nutná 100% účast na všech třech exkurzních dnech.

Monika Morris